Bu Proje Toplumsal Duyarlılık Projeleri Tarafından Desteklenmiştir.

Giy-Çık Mağazası

Giy-Çık Mağazası, ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerinin giyim ihtiyaçları imkân dahilinde ücretsiz olarak karşılanmaya çalışılmaktadır. Bu maksatla üniversitemiz personeli, öğrenciler ve hatta Erzurum dışından onlarca hayır sever vatandaş tarafından Giy-Çık Mağazasına sıfır, defolu veya ikinci el giysi yardımları yapılmaktadır.

Terzi Odası

Terzi Atölyesi projesi ile hayırsever kişiler tarafından mağazaya getirilen ancak giysi üzerinde mevcut olan yırtık, sökük şeklindeki arızalarından dolayı öğrenci kullanımına sunulamayan hibe kıyafetlerin, Giy-Çık Mağazası içerisinde konumlandırılacak küçük bir Terzi Odasında geri dönüşümünün sağlaması amaçlanmıştır. Böylece bu ürünler tekrar kullanıma sunulmuş olacaktır.

Geri Dönüşüm

Bu proje sayesinde çok temel bir ihtiyaç olan ancak oldukça da yüksek fiyatlarla satılan giysi ve kıyafetlerin geri dönüşümü sağlanmış olacak ve geri dönüştürülen bu ürünler ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak Giy-Çık Mağazasında sunulacaktır.

Proje sayesinde Giy-Çık mağazasına Yarı Zamanlı Öğrenci statüsünde çalışabilecek bir adet kontenjan tanımlanmıştır.

Bu sayede mağazada Terzi sıfatıyla çalışacak Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencisi için kendisini kariyer açısından geliştirebileceği bir ortam hazırlanmıştır.

Yarı Zamanlı Öğrenci Sedanur Altun

Giy-Çık Mağazasının sloganı olan Paylaşırsan Yenilenir sloganındaki Yenilenir kelimesi, birçok manaya gelmekle beraber aslında bu projenin asıl gerekçesi olarak ifade edilebilir.

Bu proje sürdürülebilir bir proje olduğu için tüm materyaller Giy-Çık Mağazasının kullanımına sunulmak üzere mağazanın idaresine teslim edilmiştir.

Projemiz Atatürk Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri tarafından desteklenmiştir.

Paylaşırsan Yenilenir Giy-Çık Mağaza Sloganı